Haberler

Cumhurbaşkanı Gül'den Erpiliç'e ödül...

14 yıl aradan sonra cumhurbaşkanı ağırlamanın mutluluğu yaşanan Bolu'da vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Belediye binası önünde halkın yoğun sevgi gösterisi ile karşılaştı. Gül, halka seslenerek yaptığı konuşmada, "Bolu bir servet. Bu servet biraz gizli duruyor. Bu gizlilik inşallah bütün Türkiye'ye ve dünyaya tanıtılacak ve dünyanın dört bir tarafından insanlar Bolu'ya gelecek, görecek ve buranın güzelliklerinden onlar da nasibini alacaktır" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül, burada yaptığı açıklamada, bütün illeri çeşitli vesilelerle ziyaret ettiğini söyledi. Bazı illere 20-30 yıl boyunca hiç Cumhurbaşkanı uğramadığını ya da Cumhurbaşkanı ziyareti vesile olmadığını ifade eden Gül, ''Bunu öğrendikten sonra illeri ziyaret edip sorunları yerinde görmeyi ve vatandaşlarla yakın olmayı önemsedim'' diye konuştu.
Bolu'ya daha önce gelmek istediğini dile getiren Gül, ''Ama bazen yakın olunca yakınlık uzağa da dönüşüyor. Gecikmiş olsa da Bolu'da olmaktan memnuniyet duyuyorum'' dedi.
Gül, Bolu'nun doğal güzellikleriyle Türkiye'nin önemli zenginliğe sahip illerinden olduğunu belirterek, temaslarının faydalı geçmesi temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül Gazelle Otelde Bolu Valiliğinin onuruna verdiği yemekte Bolu hayır severler ve işadamlarına plaket verdi. Törende, Erpiliç Genel Müdür Yardımcısı Mustafa ERİCEK ilk 100 sanayi tesisi arasına girdikleri için Bolu Valiliği tarafından plaketle ödüllendirildi.