Neden Beyaz Et?

Tavuk Eti ve Yumurtanın Yararları...

Bir araştırma tavuk etinin kadınlarda kalp krizi riskini yüzde 19 oranında düşürdüğü öğrenildi. Yaşları 30 ile 55 arasında değişen ve herhangi bir kalp, kanser ve diyabet hastalığı olmayan 84 bin kadın üzerinde yapılan araştırma, günde 2 kez kırmızı et tüketen kadınlarda kalp krizi riskinin, günde yarım porsiyon tüketenlere oranla yüzde 30 daha fazla olduğunu gösterdi.

Tavuk yumurtasının en yararlısıda yağda yarım pişmiş şeklidir. Tavuğun beynidir. En faydalısı piliç yumurtasıdır. İçi sarısı hararet verici, beyazı soğuk vericidir. İkisi de nemli ve faydalıdır. Beyazı yüze sürülürse güneşin ve ateşin tesirine engel olur. Sarısı bal ile ısıtılıp yüze sürülürse sivilceleri yok eder. Beyazı göz ağrılarına, boğaz gıcıklarına, ses kısıntısına, öksürüğe, nefes darlığına, kan azlığına faydalıdır. Beyaz tavuk yumurtası, mide salgısını arttırır, kalorisi fazladır. Çabuk hazım olur. Yumurta sarısını pişirip yemek kabız verir. Yumurta et kuvvetindedir. Çünkü hayvanın bir parçasıdır. Sarısı makbuldür
.

Tavuk yumurtasının en yararlısıda yağda yarım pişmiş şeklidir. Tavuğun beynidir. En faydalısı piliç yumurtasıdır. İçi sarısı hararet verici, beyazı soğuk vericidir. İkisi de nemli ve faydalıdır. Beyazı yüze sürülürse güneşin ve ateşin tesirine engel olur. Sarısı bal ile ısıtılıp yüze sürülürse sivilceleri yok eder. Beyazı göz ağrılarına, boğaz gıcıklarına, ses kısıntısına, öksürüğe, nefes darlığına, kan azlığına faydalıdır. Beyaz tavuk yumurtası, mide salgısını arttırır, kalorisi fazladır. Çabuk hazım olur. Yumurta sarısını pişirip yemek kabız verir. Yumurta et kuvvetindedir. Çünkü hayvanın bir parçasıdır. Sarısı makbuldür.